Hoş Geldiniz.

29 Oca

Doğum Günü Hediyesi Sağlıklı Yaşam Oldu

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde peş peşe organ nakilleri gerçekleştirildi. Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde trafik kazasında geçiren 39 yaşındaki Abdullah Kaçar’ın karaciğeri 26 yaşındaki Rıdvan Korkmaz’a, kalbi de 28 yaşındaki Bahar Yıldız’a takıldı.

Her ikisi de ölümün eşiğinden hayata döndü. Wilson sirozuna yakalanan, bu yüzden ciğeri iflas eden Korkmaz’ın sevinci ise daha başkaydı. Çünkü o doğum gününde bıçak altına yatmıştı...
Sağlığına kavuşmasını sağlayacak organın bağışlandığı yeni yaşına bastığı gün öğrenen ve hemen ameliyata alınan genç, yaşama sıkıca tutundu. Yepyeni bir hayata başlayan Rıdvan Korkmaz, en güzel doğum günü hediyesi aldığını söyledi, sevincini şu sözlerle ifade etti: 

Bu anı bekliyordu
“Bir yıldır umutla bu anı bekliyordum. Neyse ki kötü günler bitti. Şimdi çok mutluyum. Bana can olan Abdullah Kaçar’ın organlarını bağışlayan ailesiyle tanışmak, teşekkür etmek istiyorum.”

Umutlar tükenirken yeni kalbe kavuştu
Aydınlı Abdullah Kaçar’ın organlarını Rıdvan Korkmaz’la paylaşan 28 yaşındaki Bahar Yıldız artık mutlu... Bir süredir kalp nakli bekleyen, geçen hafta durumu daha da kötüleşen Yıldız, ümitlerin tükenmeye başladığı sırada yaşam buldu. Genç kadın, kendini yeniden doğmuş gibi hissettiğini söyledi. Doktoru Prof. Öztekin Oto da, “Son  çare olarak yapay kalp takmaya hazırlanıyorduk. Şimdi durumu iyi” diye konuştu.

Haber kaynağına girmek tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avrupa’nın Kalbi Türk Doktora Emanet

Avrupalı kalp cerrahlarının bu yılki başkanı Türk doktor Profesör Öztekin Oto oldu. Dünyanın en sayg..

Devamını Oku

Kalp Yetmezliği Artıyor

DOKUZ Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. ..

Devamını Oku

Adanalı Minik İzmir'de Hayat Buldu

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahi Servisi'nde doğuştan kalp kası bozulması ve..

Devamını Oku